Najmłodsi żeglarze, którzy rywalizują w klasie Optimist, zakończyli właśnie niezwykle trudne regaty, jakimi był Memoriał Ottona Weilanda. Pomimo zmiennych warunków, czasami bardzo silnego wiatru i zimna, pomimo strachu i łez, dzieci dzielnie rywalizowały i walczyły o zwycięstwo. Dzieci miały możliwość wykazania się swoimi umiejętnościami i zdobytym doświadczeniem, jeśli chciały myśleć o zwycięstwie.

Zdjęcie użytkownika Chojnicki Klub Żeglarski.

Pierwszy dzień regat przywitał młodych żeglarzy bardzo ładną pogodą i umiarkowanym wiatrem. W takich warunkach rozegrano 4 wyścigi. Drugi dzień rozpoczął się od flauty na jeziorze i parogodzinnym oczekiwaniem na wiatr. Kiedy po południu żeglarze zeszli na wodę, to pogoda gwałtownie się zmieniła. Wraz z ochłodzeniem wiatr był bardzo porywisty, że mniej doświadczeni żeglarze rezygnowali ze startów, a nawet wśród tych bardziej doświadczonych zdarzały się wywrotki. W tak niezwykle trudnych warunkach rozegrano 2 wyścigi. Ostatni dzień regat rozpoczął się silnym wiatrem oraz ponownie niską temperaturą. Rozegrane 2 ostatnie wyścigi pozwoliły na wyłonienie zwycięzców regat.

Gospodarze regat, zawodnicy ChKŻ Chojnice, nie okazali się zbyt gościnni dla przyjezdnych ekip i wygrali rywalizacje zarówno w Gr. B jak i w Gr. A.

W najliczniejszej klasie Optimist Gr. B, gdzie rywalizowało 241 zawodników, zwyciężył Jeremi Szczukowski (ChKŻ Chojnice) przed Jackiem Kalinowskim (UKS ŻEGLARZ Wrocław) i Michałem Biedalakiem (JKW Poznań). W klasyfikacji dziewcząt zwyciężyła zawodniczka YK STAL Gdynia Alicja Tutkowska. Na drugim miejscu regaty zakończyła Paulina Rutkowska z YKP Gdynia, natomiast trzecie miejsce zajęła Małgorzata Figel z OPTI CWM Gdynia.

Zdjęcie użytkownika Chojnicki Klub Żeglarski.

Pozostali nasi zawodnicy zajęli następujące miejsca:
12 m. Maciej Ilnicki
57 m. Krzysztof Szczodrowski
97 m. Maksymilian Kabat
101 m. Tymon Wiatrowski
144 m. Wiktor Pawłowski
161 m. Arkadiusz Beski
191 m. Alicja Dampc (14 m. w kategorii do lat 9, 70 m. w kategorii dziewcząt)
194 m. Zofia Prądzyńska (71 m. w kategorii dziewcząt)
202 m. Adam Ciemiński
210 m. Michał Urbaniak
214 m. Jan Kubiak (20 m. w kategorii do lat 9)
220 m. Borys Matysiak (22 m. w kategorii do lat 9)
226 m. Igor Pawłowski (26 m. w kategorii do lat 9)
229 m. January Szczukowski (29 m. w kategorii do lat 9)
235 m. Tadeusz Wiatrowski (31 m. w kategorii do lat 9)
237 m. Franciszek Kosecki (32 m. w kategorii do lat 9)

Mniejsza frekwencja dopisała wśród zawodników w klasie Optimist Gr. A, gdzie wystartowało 12 uczestników. Całe podium zajęli zawodnicy ChKŻ Chojnice. Zwyciężył Patryk Kosmalski przed Kacprem Żywiczką i Agnieszką Pawłowską (1 miejsce w kat. dziewcząt). Na pozostałych miejscach uplasowali się:
4 m. Jan Krawczyk
5 m. Laura Szulc (2 m. w kategorii dziewcząt)
7 m. Marcel Montrymowicz
10 m. Wojciech Kikmunter

Zdjęcie użytkownika Chojnicki Klub Żeglarski.

Wyniki na stronie http://www.charzykowy.sailingnet.pl/

Więcej zdjęć na naszym profilu Facebook.