• Sekretariat czynny: pon - pt, 7:00 - 15:00

Zawodnik Chkz na Mistrzostach Europy w klasie 49er

Dnia 3-10 lipca odbędą się  Mistrzostwa Europy w klasie 49er na wodach Zatoki Gdańskiej  będące jednocześnie pierwszymi zawodami tego rocznego cyklu imprez Gdynia Sailing Days. Mistrzostwa Europy  jak zawsze przyciągają najlepsze załogi w tej klasie z całego świata, ponieważ pomimo licznie reprezentowanej Europy najlepszymi załogami w zawodach biorą udział również m.in. zawodnicy z Japoni, Australi, Nowej Zelandi, Stanów Zjednoczonych, Bermud , Chile , Brazyli i Kanady , tym samym organizatorzy spodziewają się blisko 90 załóg.

Oficialne rozpoczęcie odbyło się dnia 3.07.10 w towarzystwie działaczy PZŻ,  przedstawicieli miasta Gdynii, zawodników  oraz licznie zaproszonych gości.
W niedziele odbył się wyścig próbny , gdzie zawodnicy ścigali się na dwóch trasach tak jak to przewiduje program regat dla wyścigów kwalifikacyjnych. Polskę  będą  reprezentowac  4  załogi w tym chojnicki akcent tych Mistrzostw załoga Karol Jaczkowski ( CHKŻ) z Marcinem Mickiewiczem AZS UWM Olsztyn. Trenerem ekipy jest srebrny medalista ME w tej klasie Paweł Kacprowski .
Od poniedziałku zaczynamy już pierwsze wyścigi , a z Gdyńskiej plaży tuż przed godziną 11.00  „odlecą”  49ery i każdym wyścigiem będą walczyc o medale Mistrzostw starego kontynentu.
Pozdrawiam
Karol Jączkowski