W dniu 10 lipca 2010 zakończyły się dwie imprezy żeglarskie organizowane przez ChKŻ Chojnice. W dniach 8-10.07.2010r. odbyły się regaty Mistrzostwa NSKO do 13 lat w kl. Optimist, a w dniach 9-10.07.2010r. odbyły się regaty Międzynarodowy Chojnicki Tydzień Żeglarski w kl. Optimist Gr. B.
Wiatru podczas tych paru dni było jak na lekarstwo, jednak ostatniego dnia (tj. w sobotę) wiatr dopisał i żeglarze mogli dalej rywalizować.

W Mistrzostwach NSKO do 13 lat udział wzięło 49 chłopców oraz 24 dziewczynki. Rywalizację w kategorii chłopców wygrał Damian Kosmalski z ChKŻ Chojnice, przed Marcinem Urbańskim również z ChKŻ Chojnice. Trzecie miejsce zajął Michał Sawicki z YK STAL Gdynia. W klasyfikacji dziewcząt regaty wygrała Agnieszka Dubiel z KUŹNI Rybnik, drugie miejsce zajęła Lidia Bochan z KS BAZA Mrągowo, a trzecie miejsce zajęła Karolina Knapik z ChKŻ Chojnice.

W drugich regatach, tj. Międzynarodowym Chojnickim Tygodniu Żeglarskim w Gr. B najwyższe miejsce na podium zajął Igor Dyniewski z BTŻ Bydgoszcz, przed Jagodą Ziemnicką z YK STAL Gdynia. Najniższy stopień podium przypadł Elżbiecie Piotrowskiej z BTŻ Bydgoszcz.

Jedne, jak i drugie regaty zostały zorganizowane dzięki dofinansowaniu przez Urząd Miejski w Chojnicach, natomiast Mistrzostwa NSKO do 13 lat dodatkowo jeszcze przez Urząd Marszałkowski Woj. Pomorskiego w Gdańsku.