• Sekretariat czynny: pon - pt, 7:00 - 15:00

Złoci medaliści Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Zawodnicy Chojnickiego Klubu Żeglarskiego wrócili z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży z trzema złotymi medalami w klasie Laser oraz 420. Jest to ogromny sukces, jeszcze nigdy w historii nasi zawodnicy nie zdobyli z taką ilością medali i to złotych.

Jako pierwsi rywalizację rozpoczęli żeglarze w klasach Laser oraz 420. Bezkonkurencyjny w klasie Laser Radial M był Mateusz Grzempa z ChKŻ Chojnice. Nasz zawodnik pokazał, że jest na fali i w każdym wyścigu dopływał na metę w ścisłej czołówce, a 4 wyścigi z 7 wygrał. Z przewagą 10 punktów nad Konstantym Sawickim z Niegocin Giżycko, spokojnie wygrał regaty w swojej klasie. Brąz zdobył Jakub Sawicki z MKŻ ARKA Gdynia. Także dobry start zaliczył Kacper Żywiczka, który zakończył regaty na 11 miejscu. Ostatni z zawodników ChKŻ w tej klasie, Wojciech Kikmunter, uplasował się na 22 miejscu.

Zdjęcie użytkownika Chojnicki Klub Żeglarski.

 

Ze złotego medalu mogła się cieszyć także nasza zawodniczka Klara Sobczak, która wygrała rywalizację w klasie Laser 4,7 Kobiet. Klara miała cięższą przeprawę, gdyż walka o złoto toczyła się aż do ostatniego wyścigu, a przewaga pomiędzy pierwszą trójką była bardzo niewielka. Srebro, ze stratą 2 punktów do Klary, zdobyła Natalia Nadrzewia z UKS ZALEW Kielce. Brąz zdobyła Lily May-Niezabitowska z JK KOTWICA Tarnobrzeg. Także nasza druga zawodniczka Laura Szulc może zaliczyć start do udanych gdyż zakończyła regaty na dobrym 8 miejscu.

Zdjęcie użytkownika Chojnicki Klub Żeglarski.

Najliczniejszą grupą byli zawodnicy w klasie Laser 4,7 Mężczyzn. Nasz Klub reprezentowało 2 zawodników. Bardzo dobre miejsce, a zarazem najgorsze dla sportowca, zajął Jan Krawczyk, który zakończył regaty tuż za podium, na 4 miejscu. Jego klubowy kolega Maciej Panaś zajął także dobre 8 miejsce.
Złoty medal zdobył Filip Miłoszewski z UKS Barnim Goleniów.

Trzeci złoty medal zdobyła nasza załoga z klasie 420 – Patryk Kosmalski i Tomasz Lewandowski. Po dobrym starcie na Mistrzostwach Europy pokazali swoją klasę i zwyciężyli na Olimpiadzie. Jest to bardzo duży sukces naszych zawodników, którzy na pewno walczyć będą o kolejne medale na najważniejszych imprezach.

Zdjęcie użytkownika Chojnicki Klub Żeglarski.

Poniżej relacja Patryka i Tomka po zdobyciu złota na OOM:

Dziękujemy wszystkim, którzy trzymali za nas kciuki. Warunki nie były łatwe, ale lubimy takie wyzwania. Regaty zaczęliśmy od 2 miejsca, ale wiedzieliśmy, że to był lekki wypadek przy pracy i w następnych wyścigach nie popełnialiśmy takich błędów. Imprezę zakończyliśmy na najwyższym stopniu podium, jednocześnie otrzymując tytuł Mistrzów Polski Juniorów Młodszych. Teraz jeden dzień przerwy i wracamy do pracy w Gdańsku.

Dorobek medalowy może się jeszcze powiększyć, gdyż niedługo w Olimpiadzie startować będą zawodnicy klasy Optimist, gdzie nasz Klub wystawi najmocniejszy skład, który ma spore szanse na wywalczenie kolejnych medali.