• Sekretariat czynny: pon - pt, 7:00 - 15:00

Złoty medal Patrycji na Światowych Igrzyskach OS !!

W poniedziałek 18 marca 2019 w odległym Abu Dhabi (Zjednoczone Emiraty Arabskie) zostały przeprowadzone finały we wszystkich konkurencja kajakarskich w ramach Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad specjalnych.

Igrzyska Olimpiad Specjalnych to impreza podobnej rangi jak olimpiada i paraolimpiada, tak samo uznawana przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski. Na imprezie startują zawodnicy z niepełnosprawnością intelektualną oraz z niepełnosprawnościami sprzężonymi.
Piętnaste letnie igrzyska odbyły się po raz pierwszy w kraju o kulturze arabskiej i zgromadziły na starcie 7500 sportowców, którzy rywalizowali ze sobą w 24 dyscyplinach.

Polski program OS reprezentowało 90 uczestników w tym dwóch kajakarzy.
Patrycja Kobierowska zawodniczka sekcji „Szansa” działającej przy naszym klubie była jedną z nich. Kwalifikację na imprezę dał dobry start na Ogólnopolskich Regatach Kajakowych OS w Sławie w maju 2018 r.

Półroczne intensywne przygotowania do najważniejszej imprezy w sporcie specjalnym odbyły się w ramach klubowych treningów oraz zajęć szkolnych.
Warto było: Patrycja wywalczyła dwa złote medale w osadzie podwójnej na dystansie 200m i 500 m oraz srebrny medal w osadzie podwójnej (razem z kajakarzem z klubu OS All Stars Zielona Góra Kornelem Konieczkiem) na dystansie 200m.

Patrycja jest czwartym uczestnikiem Światowych Letnich Igrzysk OS z naszego Klubu. W roku 2003 i 2011 w Dublinie i Atenach na kajakach rywalizowali Karolina Kamińska, Piotr Niemczyk i Marcin Wardin.