• Sekretariat czynny: pon - pt, 7:00 - 15:00

Chojnice Team Cup 2015

19 lipca 2015 r. zakończyły się regaty Chojnice Team Cup. Są to jedne z nielicznych regat drużynowych w klasie Optimist w Polsce. Startują w nich najlepsze drużyny w kraju, dla których jest to znakomita okazja do sprawdzenia swoich umiejętności, a co najważniejsze także techniki, przed regatami rangi Mistrzostw Polski – Drużynowe Mistrzostwa Polski PSKO odbędą się także na Jeziorze Charzykowskim już jesienią.
Do regat zgłosiło się 8 drużyn m.in.: OPTI CWM Gdynia, YK STAL Gdynia, LKS Charzykowy, ChKŻ Chojnice, łączona drużyna z YKP Gdynia, Barnim Goleniów i ChKŻ Chojnice oraz Reprezentacja Polski na MŚ.

Niestety warunki wietrzne pozwoliły na rozegranie „flight-ów” jedynie w sobotę, kiedy to rozegrano całą serię eliminacyjną. Następnie podzielono zespoły na dwie grupy: walczącą o miejsca 1-4 oraz miejsca 5-8. Po rozegraniu zaplanowanych „flight-ów” wyłoniono zwycięzców. Ostatecznie regaty Chojnice Team Cup wygrała Reprezentacja Polski na Mistrzostwa Świata w składzie: Tytus Butowski (kapitan), Filip Szmit, Paweł Abramowicz, Wiktor Kamiński. Na drugim miejscu zakończyła regaty drużyna ChKŻ Chojnice w składzie: Patryk Kosmalski (kapitan), Laura Szulc, Mateusz Grzempa, Kacper Żywiczka. Różnica pomiędzy tymi dwoma zespołami była bardzo niewielka i Reprezentacja na MŚ wygrała tylko jednym zwycięstwem, chociaż w decydującym starciu o pierwsze miejsce w regatach to właśnie drużyna ChKŻ Chojnice okazała się lepsza. Na najniższym miejscu podium uplasowała się drużyna łączona z zawodników ChKŻ Chojnice/YKP Gdynia/Barnim Goleniów w składzie: Sławomir Kapałka (kapitan), Maciej Graczykowski, Piotr Kowalski, Filip Miłoszewski.

Organizatorem regat był Chojnicki Klub Żeglarski przy dofinansowaniu Urzędu Miejskiego oraz Powiatu Chojnickiego.

WYNIKI OFICJALNE