• Sekretariat czynny: pon - pt, 7:00 - 15:00

Chojnicki Złoty Konik Morski 2015

Kolejne regaty na Jeziorze Charzykowskim dobiegły końca. Na starcie regat Chojnicki Złoty Konik Morski stanęło łącznie 90 zawodników w klasie Optimist (81 w gr. B i 9 w Gr. A). Pomimo bardzo wysokich temperatur zawodnicy dzielnie rywalizowali, pomimo nie zawsze sprzyjających wiatrów. Przez dwa dni regat udało się przeprowadzić wszystkie z zaplanowanych wyścigów.
Rywalizację w klasie Optimist Gr. A wygrała Barbara Mindak z LKS Charzykowy, przed swoim klubowym kolegą Konstantym Masłochem. Na trzecim miejscu uplasował się zawodnik z KŻ VI-KING Człuchów Krzysztof Gurdak. Na 4 miejscu regaty zakończył zawodnik ChKŻ Chojnice Maciej Graczykowski.

W klasie Optimist Gr. B zwyciężył Kamil Manowiecki z YKP Gdynia. Drugie miejsce zajął Jakub Wiedeheft z MKŻ ARKA Gdynia, natomiast trzecie miejsce zajął Mateusz Szweda z KS SPÓJNIA Warszawa. W klasyfikacji dziewcząt wygrała Magdalena Chyła z NAUTICUS Olsztyn, przed Marceliną Korszon z UKS FIR Warszawa. Trzecie miejsce dla Aleksandry Mindak z LKS Charzykowy.

Również dobrze spisali się pozostali nasi zawodnicy:
10 m. Wojciech Kikmunter
17 m. Jan Krawczyk
28 m. Jeremi Szczukowski
37 m. Maciej Ilnicki
51 m. Wiktor Pawłowski

Organizatorem regat był Chojnicki Klub Żeglarski przy dofinansowaniu Urzędu Miejskiego w Chojnicach oraz Powiatu Chojnickiego.