• Sekretariat czynny: pon - pt, 7:00 - 15:00

Drużynowe zmagania na Jeziorze Charzykowskim

Wśród wielu imprez żeglarskich dla zawodników w klasie Optimist, wyróżniają się regaty drużynowe, w których nie liczy się indywidualne zwycięstwo, lecz zwycięstwo całego zespołu. Obecnie w Polsce jest niewiele regat drużynowych, w których Optimiściarze mogą szlifować swoje umiejętności, by móc rywalizować na Drużynowych Mistrzostwach Europy oraz na jesień w Drużynowych Mistrzostwach Polski.

Regaty Chojnice Team Cup są znakomitą okazją do ćwiczenia taktyki i podnoszenia swoich umiejętności. Regaty odbyły się na Jeziorze charzykowskim w dniach 16-17.07.2016 r. Do regat zgłosiło się 9 drużyn m.in. z Gdyni, Goleniowa, Chojnic.

W pierwszym dniu regat odbyły się eliminacje i po 12 Flight’ach (36 meczach) wyłoniono najlepszą czwórkę regat. O podium walczyły ekipy z ChKŻ Chojnice 1, YK STAL Gdynia 1 oraz dwie drużyny z OPTI CWM Gdynia.

W następnym dniu rozegrano wyścigi półfinałowe i finałowe. W finale spotkały się drużyny ChKŻ i STALI, po niezwykle zaciętej walce, wynikiem 3-2 wygrała ekipa ChKŻ Chojnice. Trzecie miejsce zajęła drużyna OPTI CWM Gdynia 1.

W skład zwycięskiej ekipy weszli: Patryk Kosmalski, Laura Szulc, Kacper Żywiczka i Jan Krawczyk.

 

Druga drużyna ChKŻ Chojnice zajęła 7 miejsce. Należy podkreślić, że w jej skład weszli głównie zawodnicy Gr. B – Wojciech Kikmunter, Wiktor Gmys, Jeremi Szczukowski, Maciej Ilnicki i Bogusz Tłok.

 

Organizatorem regat był ChKŻ Chojnice przy finansowym wsparciu Urzędu Miejskiego w Chojnicach, Powiatu Chojnickiego i Gminy Chojnice.