W dniach 3-5 maj odbyły się II eliminacje do Mistrzostw Świata i Europy 2012 na akwenie Zatoki Puckiej. Z Chojnickiego Klubu Żeglarskiego startowało 15 zawodników z nadziejami na dobry wynik po zimowej przerwie. Regaty odbyły się przy słabym wietrze i bardzo zmiennym, czego efektem była zmieniająca się czołówka się z dnia na dzień. Nasz reprezentacja klubowa po dwóch dniach w ilości 14 zawodników dostała się do złotej grupy co było zaskoczeniem a była szansa na 15 jeżeli nie falstart jednego z zawodników. W stawce 144 zawodników walka przebiegała bez zarzutów. Odbyło się osiem wyścigów z czego jeden najgorszy został odrzucony.

Rywalizację w klasie Optimist Gr. A wygrał nasz zawodnik Marcin Urbański – ubiegłoroczny Mistrz Polski, potwierdzając dominację w tej klasie regatowej, najliczniejszej w Polsce i na Świecie. Największym zaskoczeniem było, że aż czterech zawodników znalazło się w pierwszej dziesiątce mając szanse na wyjazd na MŚ i ME. Poza Marcinem takie szanse zachwali: szósty w regatach Damian Kosmalski, siódmy Mateusz Ciechacki oraz dziesiąty Bartosz Wałczyk – zeszłoroczny zawodnik Grupy B. Na piątym miejscu w klasyfikacji dziewcząt regaty ukończyła Karolina Knapik

Pozostali zawodnicy zajęli miejsca do 65 i byli to: Sebastian Mazurek (34 m.), Szymon Bartkowski (37 m.), Kacper Mazurek (43 m.), Jakub Pilarczyk (45 m.), Michał Pilarczyk (47 m.), Jakub Lipiński (56 m.), Natalia Kazykalewicz (63 m.), Jakub Domagała (65 m.), Mikołaj Bartkowski (66 m.).

Teraz naszych zawodników czeka Drużynowy Puchar Europy gdzie powalczymy z najlepszymi drużynami z Europy. Nasz klub będą reprezentować: Marcin Urbański (Kapitan), Damian Kosmalski (taktyk), Mateusz Ciechacki, Karolina Knapik, Michał Pilarczyk. Czeka nas niełatwe zadanie i mamy nadzieję, że zakwalifikujemy się do pierwszej czwórki.